0464 212 23 77

bilgi@bizimailemizrehabilitasyon.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:40

Blog ve Haberler
Anasayfa Blog ve Haberler

Bizden son haberlere ve duyurulara buradan ulaşabilirsiniz.

DUYU BÜTÜNLEME TERAPİSİ NEDİR ?

Duyu Bütünleme Terapisi Nedir ?

Duyu Bütünleme Terapisi

Duyu Bütünleme Terapisi

ERGOTERAPİ NEDİR ?

Ergoterapi anlamlı ve amaçlı aktivitelerle sağlığı ve refahı geliştiren kişi merkezli bir sağlık mesleğidir. Ergoterapinin temel amacı kişilerin günlük yaşam aktivitelerine katılımını sağlamaktır. Ergoterapistler kişi ve toplulukların istedikleri, ihtiyaç duydukları veya kendilerinden beklenen aktiviteleri yapabilme becerilerini geliştirerek veya aktiviteyi ya da çevreyi kişilerin katılımını daha iyi sağlayabilecek şekilde düzenleyerek bu amaca ulaşırlar.

Çocuklarda Zeka Geriliği

Zekâ; değişik kitaplarda ve değişik kaynaklarda değişik şekillerde tarif edilmektedir. Pratik olarak yeni bir durumla karşılaşıldığında yeni uygun yanıtlar gösterebilme yeteneği olarak tanımlanabilir.

Otizm Nedir?

Otizm yaşamın ilk üç yılı içinde ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden, sosyal etkileşim, sözel ve sözel olmayan iletişimde problemler, tekrarlayıcı davranış ve kısıtlı ilgi alanları ile kendini gösteren, karmaşık gelişimsel bir bozukluktur.

Down Sendromu Nedir?

Down Sendromlu çocuk sahibi ailelerin en büyük düşmanı bilgi eksikliğidir. Bu yüzden, “Down Sendromu nedir?” sorusunu cevaplamaya çalışacağız. Bunu yaparken kullanacağımız bazı terimler size yabancı gelse de endişelenmeyin, bunların daha doyurucu açıklamalarını gönüllü ailelerimizde bulacaksınız.

Çocuk ve Oyun Terapi

Çocuğun hayatında “Oyun Ne Zaman Başlar?” sorusu sorulsa ne cevap verirdik? Büyük çoğunluğumuz çocuğun bilinçlenmeye başladığı 1 yaş periyodunu düşünürdü. Fakat o kadar uzak bir yaş aralığına gitmeye gerek yok.

1

Portakallık Mah. Doğan Sok. No:20 (Opet Akası) MERKEZ / RİZE
0464 212 23 77
0555 974 05 07 - 0506 407 75 93
bilgi@bizimailemizrehabilitasyon.com
Bu site DumanSoft internet hizmetleri tarafından hazırlanmıştır.